Bakkallar, marketler ülke çapında organize oluyor!

Türkiye’nin yeni perakende devi olacaklarını söyleyen Teda Global Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Taner Karamollaoğlu, Teda çatısı altında yapılacak stratejik ortaklıkla bakkal ve marketlerin uluslararası perakendecilerle rekabet edebilir hale geleceklerini belirtti.

Bakkalar 2000 lerin çoçuklarına kadar, bir mahallenin en zengin en mutaber en önemli insanları idiler. Hoş o zaman mahalle önemli bir şey di ama. 90 larda başlayan hızlı tüketim ve yok oluş ile birlikte bir bir tabela larının indirmeye başlamıştı bakkalar. Televizyon reklamları ineternet insalarda yeniye olan merak bir bir yok ediyordu mahallemizin bakkal amcalarını.

Eskiden her sokak bir mahalle sayılır her sokağında bir bakkalı olurdu. Şimdi dolaşırken istanbulda 20 sokakta bir görülen bakkalar çok gibi geliyor gözüme artık. Mahallede bir üçlü idiler bakkal, kasap ve manav yanyana yada karşılıklı dükkanlar ile parası olmayan mahalleyiye verdikleri veresiye ile aslında birer toplumsal sorumluluk sahibi insandı herbirisi.

Bu gün gelinen noktada Teda nın bu projesi içimde bir umut ışığı yakmadı değil değişen dünya ve kent şartlarına ayak uyduran yeni yeni bakkaları tekrar istanbulumun dar sokaklarında görmeyi dört gözle bekliyorum.

Bu yazı için yorumlar kapalı.